Darmowa dostawa już od 199,99 zł wartości zamówienia

Zaskórniki / Pory

406 Produktów
-50%
Cena promocyjna 247,50 zł Regular Price 495,00 zł
15 ml
  • Dostępny w magazynie
114,00 zł
150 ml
  • Dostępny w magazynie
-14%
Cena promocyjna 342,99 zł Regular Price 403,00 zł
Zestaw
  • Dostępny w magazynie
406 Produktów

Zaskórniki / Pory

Zaskórniki (wągry) powstają w wyniku nadmiernej produkcji sebum przez gruczoły łojowe oraz niewłaściwego złuszczania naskórka. Oba te procesy prowadzą do zablokowania ujścia mieszków włosowych i powstania charakterystycznych wykwitów na skórze. Trudno je zbagatelizować, bo stanowią defekt estetyczny, a dodatkowo mogą prowadzić do zmian ropnych.

Co pomoże na zaskórniki?

Podstawowym elementem walki z wągrami jest odpowiednia pielęgnacja. Kosmetyki na zaskórniki przy regularnym stosowaniu doskonale radzą sobie z usuwaniem kłopotliwych zmian. Obecnie mamy do dyspozycji szereg kremów, peelingów i maseczek na zaskórniki, które pomogą uregulować pracę gruczołów łojowych.
Warto też wiedzieć, co na zaskórniki na pewno nie pomoże. Częstym błędem kosmetycznym prowadzącym do powstania wągrów jest inwazyjna pielęgnacja - mocno kryjące pudry, ciężkie podkłady, zbyt tłuste kremy czy niedokładny demakijaż. Należy też unikać nadmiernego tuszowania zmian skórnych, co na zaskórniki działa wręcz odwrotnie, prowadząc do spotęgowania problemu.

Jakie kosmetyki na wągry stosować?

Pielęgnacja skóry, na której występują zaskórniki, opiera się przede wszystkim na jej dokładnym oczyszczaniu. Podstawę stanowi peeling na zaskórniki, który działa oczyszczająco - usuwa nagromadzone zanieczyszczenia i obumarłe komórki naskórka. Peeling na zaskórniki możemy wykonywać samodzielnie, ważne jednak, by robić to systematycznie i przy pomocy właściwego produktu.
Ważnym elementem pielęgnacji jest również użycie odpowiedniego kremu na zaskórniki. Wysuszona skóra produkuje nadmiar sebum, co prowadzi do zapychania porów. Dobry krem na wągry powinien więc posiadać lekką konsystencję i właściwości nawilżające. Krem na zaskórniki, który działa powinien zawierać takie substancje, jak cynk, kwas salicylowy i glikolowy.

Jakie maseczki na zaskórniki działają najlepiej?

Uzupełnieniem pielęgnacji powinny być odpowiednio dobrane maseczki na zaskórniki, które warto nakładać minimum dwa razy w tygodniu. Najlepsze maski na zaskórniki to te, bogate w składniki o właściwościach oczyszczających, ściągających i rozjaśniających. Doskonale sprawdzą się na maseczki na bazie glinek, które mają zdolność pochłaniania sebum i zanieczyszczeń oraz zwężania porów. Podobne właściwości posiadają maski na zaskórniki z węglem aktywnym, który przyciąga zanieczyszczenia zgromadzone w skórze, a przy tym działa antybakteryjnie.
Regularne stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków na zaskórniki pozwoli szybko pozbyć się problemu i na nowo cieszyć się zdrową i promienną cerą.