Darmowa dostawa już od 199,99 zł wartości zamówienia

Peptydy

224 Produkty
-26%
Cena promocyjna 159,99 zł Regular Price 217,44 zł
200 ml
  • Dostępny w magazynie
-14%
Cena promocyjna 114,08 zł Regular Price 134,21 zł
200 ml
  • Dostępny w magazynie
224 Produkty

Peptydy

Peptydy - co to?

Peptydy to związki chemiczne, naturalnie występujące w naszym organizmie. Powstają podczas biosyntezy białek, które stanowią podstawowy budulec skóry. To małe cząsteczki białek, które pełnią w skórze funkcje przekaźników komórkowych. Odpowiadają za komunikację między komórkami, warunkując ich prawidłowe funkcjonowanie. Nietrudno się domyślić, że kiedy komunikacja zawodzi, organizm przestaje działać, jak należy. Skóra pozbawiona peptydów kolagenowych traci swoje naturalne właściwości - jędrność i elastyczność. I mówiąc wprost - zaczyna się starzeć. A peptydów w skórze z wiekiem ubywa i jest to w pełni naturalny proces.

Peptydy kolagenowe - jak działają?

Jeśli zależy nam na zachowaniu młodego wyglądu, z czasem musimy zacząć pobudzać skórę do samodzielnej naprawy. I właśnie tutaj z pomocą przychodzą peptydy kolagenowe - związki, które stymulują skórę do produkcji brakujących jej składników. Pamiętajmy, że to spece od komunikacji. Ich obecność w kosmetyku to nie tylko szansa na wygładzenie zmarszczek, ale także obietnica, że znajdujące się w nim składniki dotrą dokładnie tam, gdzie powinny.

Peptydy powstają nie tylko w wyniku biologicznych procesów zachodzących w organizmie. Można je wytworzyć także w środowisku laboratoryjnym. I to właśnie tego rodzaju peptydów używa się do produkcji kosmetyków. Peptydy w kosmetyce - za sprawą niewielkich rozmiarów, mogą wnikać głęboko w skórę, stymulując wytwarzanie nowych cząsteczek kolagenu, kwasu hialuronowego czy elastyny. Dzięki zastosowaniu ich syntetycznych odpowiedników w codziennej pielęgnacji możemy przywrócić prawidłową komunikację między komórkami skóry. Efekt? Stopniowe spłycenie zmarszczek, poprawa gęstości i elastyczności skóry.

Peptydy w kosmetykach

Peptydy na twarz są wskazane dla cery dojrzałej z widocznymi oznakami starzenia. Mogą być stosowane również jako metoda prewencji u osób młodszych. To dlatego znajdziemy je w składzie wielu kosmetyków przeciwzmarszczkowych, jak peptydy w kremie, maskach czy serum.

Peptydy w kosmetyce to składniki do zadań specjalnych! Specjalistyczne produkty ukierunkowane są na konkretne działanie - np. peptydy na zmarszczki, walczące ze zmarszczkami mimicznymi peptydy pod oczy czy nastawione na dogłębne nawilżanie peptydy na twarz lub ciało. Warto po nie sięgnąć po zaobserwowaniu spadku elastyczności skóry czy pierwszych zmian wokół oczu. Preparaty zawierające peptydy pod oczy nawilżają i rozświetlają delikatną skórę w tych wrażliwych miejscach. Dodatkowo redukują widoczne cienie i oznaki zmęczenia. Poprawiają również elastyczność skóry, wygładzając zmarszczki mimiczne. 

Peptydy w kremie dla skóry wrażliwej

Peptydy w kosmetyce zyskują spore uznanie z uwagi na fakt, że są doskonale tolerowane przez organizm. Nie powodują reakcji alergicznych ani nie wywołują podrażnień. To właśnie dlatego mogą być stosowane przez osoby o każdym typie skóry - także tej wrażliwej. Co więcej, tego rodzaju skóra przyjmie je z wdzięcznością - z uwagi na właściwości wzmacniające barierę ochroną naskórka. Zaletą peptydów w kosmetykach jest nie tylko doraźne, ale też długofalowe działanie.