Darmowa dostawa już od 199,99 zł wartości zamówienia

Kwas AHA

32 Produkty
-15%
Cena promocyjna 213,35 zł Regular Price 251,00 zł
Zestaw
  • Dostępny w magazynie
97,00 zł
200 ml
  • Dostępny w magazynie
32 Produkty

Kwas AHA

Kwas AHA - co to jest?

Poszarzała, pozbawiona blasku cera to efekt pokrywających ją martwych komórek naskórka. W celu przywrócenia skórze atrakcyjnego, promiennego wyglądu należy go regularnie usuwać, czyli złuszczać. I tutaj z pomocą przychodzą eksfolianty - biologiczne lub chemiczne substancje złuszczające. Substancje te wchodzą w reakcje z powierzchniowymi warstwami skóry i usuwają zalegające na niej, obumarłe komórki. Kwasy hydroksylowe (w tym kwas AHA, BHA, PHA) to właśnie owe eksfolianty.

AHA - kwasy owocowe w kosmetyce

Najsilniejsze działanie wykazują kwasy AHA, czyli tzw. alfa-hydroksykwasy. Wśród nich najpopularniejsze są kwas mlekowy, glikolowy, jabłkowy i winowyJuż same nazwy zdradzają pochodzenie substancji - pozyskiwane są one głównie z naturalnych źródeł, jak rośliny, owoce czy mleko. Co ważne, kwas AHA w wyższym stężeniu pracuje nie tylko na powierzchni skóry. Wnika także w jej głąb, pobudzając do działania naturalne mechanizmy regeneracyjne. Działa najsilniej z całej grupy, dzięki czemu to właśnie jego stosowanie daje najbardziej widoczne efekty. Jakie? Wszystko zależy od stężenia substancji w kosmetyku - może to być złuszczanie naskórka, oczyszczanie lub nawilżanie skóry. 

Kwas AHA na twarz

Regularne stosowanie kwasów do twarzy wyraźnie poprawia kondycję cery. Skóra nabiera elastyczności i gładkości, przebarwienia ulegają rozjaśnieniu, a zmarszczki spłyceniu. To dlatego stosowanie kwasów poleca się osobom ze skórą dojrzałą i z widocznymi efektami starzenia. Sprawdzą się także w przypadku cery suchej i zniszczonej opalaniem. Najlepszy kwas AHA na przebarwienia posłoneczne to kwas glikolowy. Idealnym momentem na rozpoczęcie przygody z kwasami jest jesień. Skóra zmęczona słońcem potrzebuje regeneracji,  a niższe temperatury sprzyjają działaniu tych składników.

Preparaty zawierające wyższe stężenia kwasów będą pomocne w walce z uciążliwym trądzikiem. Nadmiar martwych komórek naskórka powoduje zatykanie porów i prowadzi do powstania wyprysków. Kwasy AHA do twarzy stosowane regularnie pozwalają na systematyczne złuszczanie zalegających komórek naskórka. Tym samym zmniejszają ryzyko zapychania porów i pojawiania się zmian trądzikowych.

Kwas AHA BHA - popularny składnik kosmetyczny

Kwasy znajdziemy w produktach do oczyszczania i pielęgnacji cery, takich jak kremy, toniki, żele, serum, maski czy peelingi. Warto wiedzieć, że wraz ze wzrostem stężenia kwasu w preparacie, wzrasta też jego działanie drażniące. O ile w stężeniu 5-10% kwas AHA w domu może być stosowany bez obaw, o tyle preparat o stężeniu powyżej tej wartości może być aplikowany wyłącznie przez profesjonalistę w gabinecie kosmetycznym. W kosmetykach drogeryjnych znajdziemy oczywiście te niższe, bezpieczne koncentracje kwasów. One również, przy systematycznym stosowaniu,mogą wyraźnie poprawić kondycję cery. Łagodniejsza i bardziej rozłożona w czasie kuracja pozwoli też na pełną kontrolę nad efektami i ewentualną zmianę preparatu na bardziej dopasowany do naszych potrzeb. Unikać stosowania kwasu na twarz powinny jedynie osoby o skórze bardzo wrażliwej i naczynkowej.