Darmowa dostawa już od 199,99 zł wartości zamówienia

Ceramidy w kosmetyce

99 Produktów
-9%
Cena promocyjna 256,06 zł Regular Price 281,55 zł
Zestaw
  • Dostępny w magazynie
99 Produktów

Ceramidy

Ceramidy - co to?

Ceramidy to jeden z najpopularniejszych składników kosmetyków 2020 roku. Są naturalnym budulcem płaszcza hydrolipidowego skóry.

Najbardziej zewnętrzną warstwą naskórka jest warstwa rogowa – to tzw. płaszcz hydrolipidowy złożony z wody i lipidów. Dlaczego właśnie "płaszcz"? Ponieważ stanowi osłonę oddzielającą naskórek od środowiska zewnętrznego. Powstała bariera chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Płaszcz hydrolipidowy zasilają ceramidy- jeden ze składników lipidów. Stanowią one spoiwo wypełniające przestrzenie międzykomórkowe, ale - wbrew pozorom - pełnią w ten sposób naprawdę odpowiedzialną rolę. Ceramidy to zdecydowanie więcej niż łącznik. Powstała dzięki nim bariera zapobiega nadmiernej utracie wody, poprawiając jej wchłanianie i jednocześnie dbając o odpowiedni poziom nawilżenia skóry. To wszystko wpływa na sprężystość i elastyczność skóry, a tym samym – spowalnia procesy starzenia. Ceramidy zatrzymują również nadmierne złuszczanie martwych komórek naskórka. Dlaczego kondycja naskórka jest taka istotna? Bo to on warunkuje kondycję skóry. Jego prawidłowe funkcjonowanie zapobiega pojawianiu się wielu problemów dermatologicznych - także w skórze właściwej.

Ceramidy w kosmetykach

Skóra posiada umiejętność samodzielnego wytwarzania ceramidów. Ich ilość spada jednak wraz z upływem czasu, a wiek to nie jedyna przyczyna ich stopniowej utraty. Czynniki atmosferyczne, stres, zmiany hormonalne - wszystko to powoduje, że ich ubywa. Skóra traci przez to nawilżenie, jędrność i elastyczność. Efekt? Procesy starzenia skóry przyspieszają. Stop. Na pomoc przychodzą produkty kosmetyczne z ceramidami w składzie. Stosując je, możemy uzupełniać niedobory tych cennych substancji i przeciwdziałać niekorzystnym procesom starzenia.

Ceramidy – krem i serum

Kosmetyki z ceramidami to głównie produkty nawilżające, dedykowane szczególnie skórze przesuszonej. Możemy stosować ceramidy do twarzy - w postaci kremów, olejków, masek czy serum, jak również do całego ciała. Tutaj z pomocą przychodzą odżywcze kremy, balsamy, ceramidy serum i mleczka do ciała. W dobry kosmetyk z ceramidami warto zaopatrzyć się szczególnie jesienią i zimą, gdy cera narażona jest na podrażnienia i suchość. Warto wspomnieć również ceramidy na włosy, które zapobiegają rozdwajaniu się końcówek oraz przeciwdziałają łamliwości włosów. Chronią je także przed utratą wody, nadają elastyczność i blask. W tym celu warto stosować intensywnie odbudowujące odżywki czy maski na bazie ceramidów. 

Ceramidy w kosmetykach - mimo, że działają miejscowo - zaszeregowane zostały do grupy najskuteczniejszych substancji pielęgnacyjnych. To dlatego są szczególnie polecane w przypadku pielęgnacji skóry problematycznej – trądzik, stan zapalny czy ceramidy na AZS. Co ważne, ich dodatek poprawia również wchłanianie pozostałych substancji odżywczych zawartych w kosmetyku.Otoczona taką kompleksową opieką skóra może poczuć się bezpiecznie. Ceramidy staną przed nią murem nawet w starciu z bezwzględnym procesem starzenia.