Darmowa dostawa już od 199,99 zł wartości zamówienia

Kosmetyki na cienie pod oczami

120 Produktów
120 Produktów

Kosmetyki na cienie pod oczami

Worki i cienie pod oczami to jedne z głównych dolegliwości oczu. Przyczyną worków pod oczami jest nadmierne nagromadzenie się wody w tkankach, spowodowane przemęczeniem, jednak że stałe worki pod oczami mogą świadczyć o problemach z krążeniem, schorzeniami nerek. Z kolei, sińce pod oczami są spowodowane brakiem snu, nieodpowiednią dietą, wyczerpaniem organizmu, brakiem witamin i żelaza, w niektórych przypadkach sińce pod oczami są dziedziczone. Im skóra jest cieńsza, tym bardziej będą przez nią prześwitywać naczynia krwionośne. 

By usunąć cienie pod oczami oprócz odpowiedniej ilości snu i diety bogatej w witaminy, należy stosować kremy z arniką, kasztanowcem, miłorzębem japońskim, kwiatem lipy, nagietkiem. Wszystkie te składniki mają właściwości uszczelniające naczynia włosowate, które są widoczne przez skórę. Na worki pod oczami zaleca się stosowanie zimnych kompresów, np. z czarnej herbaty która zawiera w swoim składzie garbniki i kofeinę, poprawiającą krążenie krwi, a co za tym idzie zmniejszającą sińce i obrzęki. 

Pielęgnowanie okolic oczu powinno być wielokierunkowe, polegające zarówno na profilaktyce, jak i usuwaniu aktualnych dolegliwości oczu. Należy również pamiętać o nie obciążaniu skóry wokół oczu – nie trzeć, nie drapać ale także o zmywaniu makijażu codziennie wieczorem, gdyż pozostawiony makijaż spowoduje iż skóra nie będzie w nocy oddychać, co wpłynie niekorzystnie na jej kondycję. Profilaktyka, oprócz odpowiedniej pielęgnacji skóry oczu, to także dbanie o oczy – nie przemęczanie ich przy pracy na komputerze, przy oglądaniu zbyt długo telewizji, przy czytaniu w nieodpowiednim świetle, a także unikaniu ostrego światła.