Topowe składniki aktywne 2018 – część 2

Topowe składniki aktywne 2018 – część 2

0 0 Paulina Rutecka
Wracamy do Ciebie z kontynuacją serii dotyczącej topowych składników kosmetycznych 2018 roku! A więc zaczynamy!

Topowe składniki kosmetyczne 2018

5. Kwas askorbinowy – witamina C

Mianowana królową młodości! O jej zaletach można byłoby napisać książkę! Doskonały przeciwutleniacz, chroniący komórki przed wolnymi rodnikami. Z wysoką skutecznością rozjaśnia przebarwienia i ujednolica koloryt cery. Jaśniejsza, rozświetlona cera wygląda na dużo młodszą i zdrowszą. Witamina C jest przede wszystkim produktem niezbędnym do tworzenia kolagenu, a także chroni jego strukturę przed degradacją. Wykazuje delikatne działanie złuszczające, dzięki czemu odsłania warstwy zdrowej i młodej skóry. Po kilku dniach stosowania produktów z witaminą C zauważysz znaczną poprawę kondycji skóry – przede wszystkim rozświetlenie i rozjaśnienie kolorytu. W dłuższej perspektywie czasu zauważysz wygładzenie i wypełnienie zmarszczek oraz bruzd. Niemożliwe? Przekonaj się na własnej skórze!

Pamiętaj! Aby zachować jak najwyższe stężenie witaminy C, regularnie stosuj wysoką ochronę przeciwsłoneczną! Promieniowanie słoneczne stymuluje rozpad witaminy C, powodując spadek jej zawartości w skórze!

Kwas askorbinowy, czyli witamina C

6. Peptydy

Są cząsteczkami budującymi białka. W aspekcie skóry, białka odpowiadają za budowanie jej struktury oraz utrzymywanie odpowiedniego napięcia. Kolagen jest najbardziej znanym białkiem skóry, o którym na pewno słyszałaś już nie jeden raz. Jest rusztowaniem podtrzymującym skórę, a jego degradacja objawia się powstawaniem zmarszczek i bruzd. Z wiekiem, naturalna produkcja białek w komórkach maleje. Ma to swoje odbicie w szeroko pojętym starzeniu. Dostarczanie peptydów z zewnątrz uzupełnia, zwiększający się wraz z upływającym czasem, deficyt białek. Peptydy w najskuteczniejszych produktach kosmetycznych są tak komponowane, aby zachowywały się identycznie jak peptydy naturalne, ponieważ tylko takie, mogą realnie wpłynąć na polepszenie kondycji skóry. Poniżej przedstawiamy listę produktów bogatych w peptydy, zawierających największe powinowactwo do peptydów ludzkiego organizmu.

 7. Komórki macierzyste

Są jednym z najnowszych, pionierskich odkryć w dziedzinie medycyny i kosmetologii. Komórki macierzyste ludzi, to struktury zdolne do przekształcenia się w każdy typ komórek organizmu, w zależności od środowiska do którego trafią. Są nadzieją na wyleczenie wielu chorób, ale także drogą do uzyskania recepty na wieczną młodość. Komórki macierzyste stosowane w kremach, pochodzą z roślin, dlatego ich funkcja jest nieco inna. Komórki macierzyste trafiające do skóry wraz z kosmetykami ulegają trawieniu, a skóra przyswaja z produktów ich rozpadu najcenniejsze związki. W ten sposób uzupełnia niedobory w swoich strukturach. Uwalnianych jest wiele substancji, dzięki którym komórki skóry silnie się regenerują. Dodatkowo stymulowana jest produkcja kolagenu i innych białek podporowych. W ten sposób skóra uzyskuje szansę na regenerację i widoczne odmłodzenie.

Komórki macierzyste - najnowsze osiągnięcie w dziedzinie kosmetgologii

8. Kwas ferulowy

Kolejny naturalny związek, który swoim działaniem dyskwalifikuje wiele syntetycznie produkowanych substancjikwas ferulowy! Na Twojej skórze są widoczne skutki niestosowania filtrów przeciwsłonecznych? Plamy i zmarszczki wywołane fotostarzeniem przygnębiają Cię po każdym spojrzeniu w lustro? Na szczęście współczesna kosmetologia jest w stanie w dużym stopniu zniwelować „błędy młodości”, abyś znowu mogła czuć się pięknie i pewnie! Kwas ferulowy to związek pozyskiwany z ziaren zbóż oraz liści, kory i nasion drzew iglastych. Dużą zaletą tego związku jest przede wszystkim wysoka skuteczność w rozjaśnianiu plam pigmentacyjnych. Kwas ferulowy hamuje aktywność tyrozynazy – enzymu odgrywającego kluczową rolę w powstawaniu przebarwień. Dzięki temu, kwas ferulowy usuwa istniejące przebarwienia oraz zabezpiecza przed ich powstawaniem w przyszłości. Dodatkowo, wysoka aktywność antyrodnikowa, ochrona przed niszczeniem DNA oraz głębokie nawilżenie to powody dla których uwielbiamy kwas ferulowy!

Mamy dla Ciebie kilka wspaniałych kosmetyków, wzbogaconych w kwas ferulowy. Swego czasu, bardzo popularnym produktem było serum SkinCeuticals. Od kilku miesięcy, zostało ono wycofane z Polski. Mamy jednak dla Ciebie zamiennik, będący jeszcze bardziej skoncentrowaną formą produktuPaulas Choice Resist C15 Super Booster Serum z 15% witaminą C, witaminą E i kwasem ferulowym – kultowy kosmetyk marki Paula’s Choice! Stanowi on mieszankę 3 antyoksydantów, skomponowanych tak, aby ich efektywność była jak najwyższa, a sam produkt działał szybko i skutecznie.

  1. Sesderma – Ferulac serum redukujące fotostarzenie z kwasem ferulowym
  2. Dermomedica Cosmeceuticals – Silne antyoksydacyjne serum z kwasem ferulowy
  3. Chantarelle – Bezzapachowy wygładzający tonik regenerujący barierę lipidową z kwasem ferulowym

W dwóch częściach artykułu zapoznaliśmy Cię bliżej z najskuteczniejszymi składnikami, których warto szukać w stosowanych produktach kosmetycznych. Mamy nadzieję, że nasze propozycje kosmetyków ułatwią Ci poruszanie się w gąszczu produktów. Wybraliśmy dla Ciebie najwyższe stężenia i najbardziej skuteczne formuły dostępne na rynku. Reszta pozostaje w Twoich rękach – do dzieła!