Sesderma – hiszpańskie dermokosmetyki, które pokochały Polki!

Sesderma – hiszpańskie dermokosmetyki, które pokochały Polki!

1600 1600 Martyna Buczkowska

 

Eksperci od pielęgnacji, czyli dlaczego Polki pokochały kosmetyki Sesderma?

Które serum z witaminą C czy krem z retinolem zredukuje skutecznie zmarszczki? Dlaczego tak skuteczne są kosmetyki, w których zastosowana została nanotechnologia? Odpowiedzi na każde z tych pytań najlepiej znają eksperci hiszpańskiej marki kosmetyków Sesderma, która podbiła serca tysięcy Polek. Choć Sesderma dostępna jest w Polsce już od kilku lat, jej innowacyjność wciąż budzi podziw. Każda kolejna linia kosmetyczna tej hiszpańskiej marki stworzonej w 1989 r. z inicjatywy wybitnego dermatologa dr. Gabriela Serrano, w pełni wykorzystuje najnowsze zdobycze nanotechnologii i genokosmetyki. Przekłada się to na wysoką skuteczność, która czyni te kosmetyki dopełnieniem zabiegów profesjonalnych i zarazem najlepszą alternatywą dla kosmetyków drogeryjnych.

Sesderma zestaw Ferulac serum + Azelac Ru Luminous Fluid cream

Dermokosmetyki Sesderma

Jak nanotechnologia wpływa na działanie tych kosmetyków?

Marka Sesderma słynie z nanotechnologii. To właśnie dzięki niej składniki aktywne dermokosmetyków docierają do najgłębszych warstw skóry. Nanotechnologia polega na zamykaniu substancji czynnych w liposomach o budowie tożsamej z błonami komórkowymi. Ponieważ liposomy nie są traktowane jako ciało obce, z łatwością przenikają w głąb skóry, ograniczając ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych i wzmacniają efekt działania poszczególnych substancji zawartych w kosmetykach. Wchłanialność składników zawartych w kosmetykach Sesdermy sięga aż 90%. W przeciwieństwie do kremów wykorzystujących tradycyjną technologię, przenikają one z łatwością przez zrogowaciały naskórek, który potrafi składać się czasem nawet z 20 warstw komórek.

Sesderma C-vit czyli najlepszy krem z witaminą C

Zastosowanie nanotechnologii sprawia, że stężenie składników aktywnych w produktach Sesdermy nie musi być aż tak wysokie (a to oznacza lepszą tolerancję oraz mniejsze ryzyko podrażnienia). Jednocześnie substancje zamknięte w liposomach są znacznie bardziej stabilne. Dotyczy to na przykład witaminy C, na której bazuje najpopularniejsza linia dermokosmetyków Sesderma C-vit. Stabilna witamina C(3-O-etylowy kwas askorbinowy) okazała się niezwykle skutecznym przepisem na krem przeciwstarzeniowy z prawdziwego zdarzenia, doceniany zresztą przez kobiety w każdym wieku.

Sesderma C-Vit Moistrurizing Facial Cream C-Vit Krem nawilżający do twarzy z witaminą C

Sesderma C-Vit – linia pielęgnacyjna z witaminą C

Kwas traneksamowy i hialuronowy – innowacyjny duet 

Sesderma to jednak nie tylko kultowa linia C-VIT, ale też inne, ciągle wprowadzane na rynek, nowości. Zanim trafią one do użytkowników poprzedzone jest to długimi pracami w laboratorium. Efektem żmudnych prac jest np. unikalne połączenie kwasu hialuronowego oraz kwasu traneksamowego. Wykorzystano je w linii Hidraderm TRX, która łączy wiele lat doświadczenia hiszpańskiej marki z ogromnymi możliwościami kwasu traneksamowego, nawilżającego skórę i rozjaśniającego przebarwienia niezależnie od źródła ich pochodzenia.

Sesderma Hidraderm TRX Gel Cream Krem - żel

Sesderma Hidraderm TRX Gel Cream Krem – żel

Linia Reti Age dla miłośniczek kremów z retinolem

Sesderma zdecydowanie nie boi się wyzwań, do których należy m. in walka z przebarwieniami. W ofercie znajdziemy również preparaty o działaniu depigmentującym. Natomiast jej numerem jeden pozostają nadal produkty o działaniu przeciwstarczeniowym. Od wprowadzenia do sprzedaży aż po dziś miłośniczki kremów z retinolem zwracają się w kierunku wielokrotnie nagradzanej linii Reti Age. Wykorzystany w niej 3-retinol System (retinol, retinyl, retinaldehyd) wraz z czynnikami wzrostu, kwasem hialuronowym i koktajlem antyoksydacyjnym skutecznie rozprawia się ze zmarszczkami, a przy tym nie podrażnia.

Kosmetyki przeciwstarzeniowe Reti Age swoją skuteczność zawdzięczają też wspomnianej wcześniej nanotechnologii, bez której zapewnienie tak dobrych efektów działania retinolu  oraz pozostałych składników aktywnych nie byłoby możliwe.

Czynniki wzrostu w kosmetykach Sesderma 

Nanotechnologia odpowiada zresztą także za skuteczne wchłanianie innowacyjnych składników obecnych w zestawie  Factor G Renew. To również kolejna linia produktów przeciwstarzeniowych Sesderma, wykorzystująca kompleks czynników wzrostu. Te występujące naturalnie w naszym ciele białka stymulują wzrost komórki, jej podział oraz przekształcanie. Badania dowodzą, że aplikacja czynników wzrostu stymuluje odnowę komórkową, redukcję zmarszczek i syntezę kolagenu.

Sesderma Flash (Acglicolic Serum + Daeses Serum) ZESTAW Flash serum Acglicolic z kwasem glikolowym + Daeses serum silnie liftingujące

Sesderma Flash (Acglicolic Serum + Daeses Serum) ZESTAW Flash serum Acglicolic z kwasem glikolowym + Daeses serum silnie liftingujące

W dobie intensywnego zainteresowania kosmetykami z witaminą C oraz kremami przeciwstarzeniowymi, nieustannie rosnąca popularność kosmetyków Sesderma wydaje się czymś naturalnym. Idąc za ciosem Sesderma stworzyła profesjonalną linię peelingów chemicznych, urządzeń do specjalistycznych zabiegów mikronakłuwania czy LED pod nazwą Mediderma.

Po więcej kosmetycznych inspiracji zapraszamy na nasz Instagram! 

Dermokosmetyki Sesderma to gwarancja skuteczności! Sesderma to dopieszczone formuły składów w połączeniu z wykorzystaniem najnowocześniejszych osiągnięć nanotechnologii. Przekonaj się sama!