Resveratrol-Resweratrol

Resveratrol-Resweratrol

150 150 skladniki

RESWERATROL- jest to naturalny związek roślinny, zaliczany do flawonoidów, występujący w skórce owoców i ich przetworach, głównie w czerwonym winie. Posiada unikalne właściwości biologiczne, pozytywnie wpływające na organizm ludzki.

Resweratrol działa przeciwzapalnie, przeciwnowotworowo, zapobiega chorobom układu krążenia, pomaga zwalczać wolne rodniki, hamuje proces starzenia. Wpływa rówież korzystnie na komórki nerwowe.

Struktura chemiczna resweratrolu przypomina budowę syntetycznego hormonu żeńskiego, dlatego też zaliczany jest do grupy fitoestrogenów.
Syntetyzowany jest w roślinach wskutek uszkodzenia mechanicznego tkanek, niedoboru wody, oddziaływania promieni UV, czy tez w odpowiedzi na infekcje.

Resweratrol występuje w największych ilościach w korzeniu rdestowca ostrokończystego ,uprawianego w Azji, orzeszkach ziemnych, czarnych i czerwonych winogronach, owocach leśnych i jabłkach.
Źródłem tego związku są również liście i kwiaty niektórych roślin, jak np. orchidea, sosna, rabarbar, a także niektóre drzewa. Pewne ilości resweratrolu znajdują się również w skórkach pomidorów, kakao, czy czekoladzie.

Niestety związek ten posiada również niekorzystne działanie, stwierdzone w niektórych chorobach, jak np. stwardnienie rozsiane, zaostrzając objawy.

Napisz komentarz