Regeneracja skóry okolic oczu

Regeneracja skóry okolic oczu

1000 Paulina Rutecka

Okolice oczu są bardzo wymagające w codziennej pielęgnacji i często niestety zaniedbywane. Nasza codzienna pielęgnacja tej strefy kończy się zazwyczaj na demakijażu. Jest to duży błąd, jeśli chcemy jak najdłużej zachować młodość naszej skóry. Dlaczego?

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna. Pozbawiona jest w zupełności gruczołów łojowych, których wydzielina – łój, inaczej sebum, nawilża skórę i chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo układ mięśni wokół oczu sprzyja powstawaniu zmarszczek mimicznych i to już w bardzo młodym wieku. Z tych powodów jest to okolica, która starzeje się najszybciej. Jak zatem dbać o skórę, aby zachowała młodość jak najdłużej?

Regeneracja skóry okolic oczu

 

Krok 1 – Pamiętaj o oczyszczaniu skóry

Demakijaż jest podstawowym elementem pielęgnacyjnym, którego nigdy nie można pominąć. Kosmetyki kolorowe posiadają duże cząsteczki i sprzyjają zapychaniu ujść gruczołów skórnych. Dodatkowo oczyszczona skóra dużo szybciej wchłania substancje aktywne. Kosmetyki do demakijażu powinny być hipoalergiczne, nie mogą podrażniać skóry i powinny ją nawilżać. Polecamy:

Krok 2 – Skoncentrowane substancje w regeneracji skóry

Ważnym kosmetykiem w zaawansowanej pielęgnacji skóry jest serum. Jest to preparat będący skoncentrowanym źródłem substancji aktywnych o głębokim działaniu. W pielęgnacji okolic oczu zadbaj o dostarczenie składników, które będą poprawiały jędrność skóry, będą zapobiegać powstawaniu zmarszczek i spłycać już istniejące. Szukaj substancji takich jak peptydy, retinol, witamina C, witamina E, resweratrol, kwas hialuronowy, dzięki którym szybko zauważysz różnicę. Polecamy:

  • Aromatherapy Associates Firming Eye Serum – serum ujędrniające okolice oczu. Zawiera bardzo duże ilości antyoksydantów z żurawiny, róży damasceńskiej.
  • Lierac Liftissime Re-Lifting Serum Eyes & Eyelids – serum liftingujące okolice oczu. Zawiera kwas hialuronowy o działaniu nawilżającym oraz peptydy, które naśladując działanie toksyny botulinowej ograniczają powstawanie zmarszczek.
  • Medik8 Eyelift – serum zawierające peptydy biomimetyczne, które pobudzają syntezę kolagenu w skórze i ograniczają powstawanie zmarszczek oraz zmniejszają już istniejące. Nie zawiera parabenów.
  • Organix Cosmetix Clasic Line Eye Lifting Serum – organiczne serum bazujące na naturalnych wyciągach roślinnych z aloesu i szarotki alpejskiej.
  • Yonelle Infusion Eye Lift Serum – serum działające jak natychmiastowy zastrzyk młodości. Zawiera peptydy, retinol, argirelinę, które zapewniają widoczny rezultat przeciwzmarszczkowy.

Krok 3 – Codziennie aplikuj krem na okolice oczu

Na oczyszczoną skórę, rano i wieczorem, nakładaj krem, który będzie pielęgnował okolice oczu. Powinien działać regenerująco, ujędrniająco, przeciwzmarszczkowo i jednocześnie nawilżająco. Jeśli skóra jest przesuszona, będzie wyglądać niekorzystnie i słabiej będzie przyswajać substancje aktywne. Polecamy:

Krok 4 – Zabiegi w domowym zaciszu

Aby w widoczny i szybki sposób odmłodzić skórę, potrzebne jest coś więcej niż serum i krem. Mikronakłuwanie skóry jest sposobem na zachowanie jej młodości. Przerwanie ciągłości skóry pobudza procesy regeneracyjne oraz syntezę kolagenu i elastyny. Dodatkowo poprzez utworzone mikrokanaliki lepiej przenikają substancje aktywne. Polecamy do domowej pielęgnacji rollery o długości igieł do 0,3 mm. Wystarczy raz w tygodniu zastosować roller, następnie zaaplikować serum, aby w widoczny sposób odmłodzić skórę w okolicy oczu lub zapobiec powstawaniu zmarszczek. Polecamy: