Paula's Choice Linia Clear

Paula’s Choice Clear linia dla cery z niedoskonałościami

2400 1920 Martyna Buczkowska

Przeczytasz w: 5 minutes

Wieloetapowe oczyszczanie to jeden z najważniejszych i kluczowych elementów w pielęgnacji skóry twarzy. Stanowi niezbędny krok w dbaniu i każdy rodzaj cery. Istotny jest zwłaszcza dla posiadaczy skóry problematycznej, tłustej i trądzikowej. Właśnie dla takich klientów Paula’s Choice przygotowała linię Clear! W jej ofercie znajduje się szereg produktów, dostosowanych do zwalczania trądziku, nadmiaru wydzielanego sebum i głębokiego nawilżania.

Paula’s Choice Clear Krok 1 – Oczyszczanie

Paula's Choice Clear
clear pore normalizing cleanser Paula’s Choice

Każdy z Nas wie, że skóra potrzebuje specyficznego podejścia w ramach pielęgnacji. Najważniejsze jest, by regularnie wspomagać jej naturalne oczyszczanie. Codziennie narażamy powierzchnię skóry na zanieczyszczenia z powietrza oraz warstwy nakładanych specyfików i makijażu. Gdy nie „usuwamy” zanieczyszczeń z twarzy regularnie, dochodzi do zatykania porów skórnych. Wtedy już jesteśmy o krok od powstawania zmian skórnych w postaci wyprysków i zaskórników. Istotne jest, by dobrać produkty o pH zbliżonym do naturalnego odczynu skóry. Dzięki temu nie dochodzi do zaburzenia barier ochronnych.

Doskonałym wyborem w ramach codziennego oczyszczenia skóry jest PAULAS CHOICE Clear Pore Normalizing Cleanser. Żel doskonale sprawdzi się w usuwaniu makijażu i zabrudzeń. Stanowi bazę pod dalsze kroki związane z oczyszczaniem skóry. Formuła żelu bazuje na glicerynie i panthenolu, dzięki czemu łagodzi stany zapalne oraz nie wywołuje podrażnień. Clear Pore Normalizing Cleanser zawiera także kwas salicylowy, co pozwala zredukować zmiany i wypryski, zatrzymując aktywność bakterii trądzikowych. Idealny jako wstęp do pielęgnacji skóry trądzikowej, tłustej i problematycznej.

Krok 2 – Złuszczanie

Paula's Choice Clear
Clear Regular Strength Anti-Redness Exfoliating Solution 2%BHA

Złuszczanie to specyficzna forma wspomagania odnowy komórkowej. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest usuwanie martwych pokładów naskórka i odblokowanie zatkanych porów. Złuszczanie wspomaga także udrożnienie ujść gruczołów łojowych. Przyczynia się to do usunięcia nadmiaru wydzielanego sebum i zapobiega powstawaniu stanów zapalnych. W tym kroku najważniejsze jest, by dobrać peeling lub emulsję, która jest stosunkowo łagodna i nie wywoła dodatkowych podrażnień.

Najskuteczniejsze są preparaty na bazie kwasów BHA. Clear Regular Strength Anti-Redness Exfoliating Solution 2%BHA. To wyjątkowa emulsja złuszczająca, której formuła opiera się na 2% kwasie salicylowym. Emulsja eliminuje mechaniczne podrażnianie skóry, wykorzystując właściwości kwasu do rozpuszczania naskórka. Produkt wspomaga odnowę komórkową, pobudzając komórki do podziału. Tym samym doskonale rozjaśnia przebarwienia, likwidując blizny trądzikowe. Clear Extra Strength Anti-Redness Exfoliating Solution 2%BHA poprawia kondycje skóry. Dodatek antyoksydantów wspomaga niwelowanie zmian na skutek fotostarzenia. Działa aktywnie wobec bakterii Propionibacterium acnes i redukuje istniejące zmiany trądzikowe.

Clear Exfoliating Body Spray 2% BHA stanowi rozwiązanie w złuszczaniu i pobudzaniu odnowy komórkowej dla całego ciała. Unikalna formuła w sprayu pozwala dozować preparat na skórę w bezpiecznej ilości. Formuła sprzyja rozpuszczaniu warstw rogowych naskórka. Pozostawia skórę miękką i odświeżoną. Likwiduje także stany zapalne, łagodząc podrażnienia. Doskonale sprawdzi się przy złuszczaniu i rozświetlaniu zmian trądzikowych.

Krok 3 – nawilżanie i regeneracja

Paula's Choice Clear
Paula’s Choice Oil-Free Moisturizer

Istotnym krokiem w wieloetapowym oczyszczaniu skóry jest jej regeneracja i głębokie nawilżanie. Niewiele osób wie, że to właśnie brak właściwej hydratacji przyczynia się do nadmiernego wydzielanego sebum. Skóra stara się natłuścić wysuszone rejony, by ochronić się przed przerwaniem ciągłości naskórka. Tym samym zapobiega wnikaniu drobnoustrojów oraz zabezpiecza przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego. Odpowiedni poziom wody w komórkach skóry eliminuje ten problem. Skóra nie wydziela nadmiaru łoju, a gruczoły i pory nie są regularnie zatykane. Dzięki temu nie powstają wypryski i zmiany trądzikowe.

Po intensywnym złuszczaniu należy zabezpieczyć młodą skórę, przed działaniem bakterii, promieniowania UV i utratą wody. W tym wypadku doskonale sprawdzają się produkty na bazie licznych ekstraktów i filtrów SPF jak Clear Ultra-Light Daily Hydrating Fluid SPF 30. Produkt działa antybakteryjnie i antyoksydacyjne. Zabezpiecza przed działaniem wolnych rodników, chroniąc przed fotostarzeniem. Doskonale nawilża skórę i zamyka cząsteczki wody wewnątrz komórek. Intensywnie regeneruje skórę i łagodzi podrażnienia oraz stany zapalne. Chroni przed szkodliwym wpływem promieni UV.

Doskonałym pomysłem i rozwiązaniem jest połączenie eksfoliacji, regeneracji i nawilżania w jednym produkcie. Takim preparatem jest Clear Daily Clearing Treatment. Ten wielozadaniowy krem z kwasem azelainowym wykazuje działanie złuszczające wobec naskórka. Aktywnie hamuje rozwój bakterii trądzikowych. Zmniejsza i niweluje stany zapalne. Normalizuje i przywraca skórze jej naturalne bariery ochronne. Dodatkowo działa antyoksydacyjne i pozwala rozjaśnić przebarwienia oraz blizny. Dedykowany w ramach kuracji przeciwtrądzikowej jako produkt ALL IN ONE.

WYPRÓBUJ SAMA!

W ramach początkowej, wieloetapowej kuracji przeciwtrądzikowej i głębokiego oczyszczania, warto sięgnąć po zestaw Clear Regular Strength for Acne-Prone Skin Trial Kit. Zestawienie składa się z produktów gwarantujących opisane, 3 etapowe oczyszczanie skóry. Dzięki niemu oczyścisz pory skórne oraz usuniesz martwe pokłady naskórka. Efekt złuszczenia finalizuje intensywne nawilżenie skóry, gwarantujące odnowę komórkową i odbudowę skóry. Zestaw dedykowany także do pielęgnacji skóry normalnej i mieszanej. Dla skóry trądzikowej proponujemy pielęgnacyjne trio w ramach zestawu Clear Extra Strength for Acne-Prone Skin Trial Kit. Zawarte w nim preparaty skutecznie wdrażają w pielęgnację i oczyszczanie. Doskonale eliminują problemy związane ze zmianami trądzikowymi i stanami chorobowymi skóry.

Wypróbuj zestawy TRIAL i przekonaj się sama, jakie zbawienne właściwości i efekty posiada 3-etapowe oczyszczanie skóry z Paula’s Choice Clear!

 

Paula’s Choice linia Clear – zobacz – dermokosmetyki.