Masło shea

Masło shea

150 150 skladniki

MASŁO SHEA -olej roślinny pochodzący z afrykańskiego drzewa Karite. Masło Shea znalazło szeroki zastosowanie w kosmetyce. Pielęgnuje, regeneruje i odmładza.

Masło Shea(masło Karite) pozyskuje się z orzeszków drzewa z gatunku Masłosza Parka. Występuje w postaci oleju roślinnego, w temperaturze pokojowej jest substancją stałą, jednak po nałożeniu na skórę szybko topnieje. Masło Karite bogate jest w nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy, minerały. Masło to jest bogate również w cenne fitosterole, o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwalergicznych, antystarzeniowych, aromatycze terpeny oraz kwasy karboksylowe- mające właściwości antybakteryjne i filtrujące promieniowanie UVA i UVB.

Polecane jest głównie dla cer suchych, dojrzałych, alergicznych, wrażliwych, ze skłonnością do powstawania rumienia. Z powodzeniem może być stosowany również przez osoby z cerą tłustą, łojotokową, trądzikową. Wspomaga leczenie łuszczycy i innych dermatoz. Jest składnikiem odżywek do włosów suchych i zniszczonych

Napisz komentarz