Jak walczyć z cellulitem i nie oszaleć? Kosmetyki antycellulitowe.

Jak walczyć z cellulitem i nie oszaleć?

Jak walczyć z cellulitem i nie oszaleć? Kosmetyki antycellulitowe.

0 0 Martyna Buczkowska

To pytanie zadaje sobie wiele kobiet na całym świecie. Sezon letni rozpoczął się nieoczekiwanie zbyt szybko, a każda z nas z pewnością marzy o pięknej i jędrnej skórze bez niedoskonałości. Jak więc walczyć z tzw. uporczywą pomarańczową skórką, by zwyciężyć i nie przepłacić na nieskutecznych produktach? Najpierw należy wyjaśnić, czym jest cellulit i co kryje się za siłą sprawczą jego powstawania.

Czym jest cellulit?

Cellulit to określenie opisujące zjawisko nieprawidłowego odkładania tkanki tłuszczowej pod skórą. Najczęściej objawia się w postaci zbitych grudek tłuszczowych, które gromadząc się pod skórą, powodują powstawanie nierówności. W efekcie powstają nieestetyczne zwiotczenia skóry, która może przybierać pomarańczowy kolor, przypominając wspomnianą skórkę pomarańczy. Problem ten dotyka niemal 80% kobiet na całym świecie. Walka z cellulitem bywa bardzo uciążliwa, przez co wiele z nas posiada silne kompleksy. Dlatego problem ten nie powinien być lekceważony.

Co tak naprawdę co sprawia, że cellulit powstaje? Przez lata jako jednoznaczną przyczynę wskazywano problemy z nadwagą. Dziś już wiemy, że problem ten jest bardziej złożony niż tylko dodatkowe kilogramy.

Kosmetyki antycellulitowe . Jak walczyć z cellulitem i nie oszaleć?

Jak walczyć z cellulitem i nie oszaleć?

Powstawanie cellulitu

Tkanka tłuszczowa w ciele kobiety pełni bardzo ważne funkcje. Komórki tłuszczowe — adipocyty, odgrywają wyjątkowo istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu endokrynnego. Nasz organizm produkuje bardzo dużą ilość estrogenu. Hormon ten ma pochodzenie steroidowe, czyli syntetyzowany jest m.in. w tkance tłuszczowej. Z tego powodu kobiety mają naturalną tendencję do odkładania tłuszczu. W porównaniu do mężczyzn posiadamy jej więcej i jest ona niezbędna do utrzymania homeostazy (równowagi) organizmu. Jest to również bezpośrednia przyczyna, dla której przedstawiciele płci przeciwnej nie znają problemów związanych z cellulitem.

Odkładanie nadmiaru tkanki tłuszczowej wiąże się z nieprawidłowym wykorzystaniem zapasów energetycznych. Przebieg lipolizy, czyli spalania tłuszczu prawidłowo przebiega wtedy, gdy zostaje dostarczony zapas tlenu. W przypadku zaburzeń krążenia dochodzi do niedoborów tlenu. W efekcie organizm przestaje przeprowadzać proces redukcji lipidów. Skutkuje to odkładaniem kolejnych warstw, które grupują się w większe skupiska.

Nierozbite złogi formują się w grudki, tworząc pod skórą nieestetyczne równości. W rezultacie dochodzi do pogorszenia stanu skóry, jej elastyczności i jędrności. Należy pamiętać, że w procesie tym zaburzone jest także metabolizowanie toksyn. Dlatego cellulit jest sygnałem o nieprawidłowo funkcjonujących procesach katabolicznych. Z tego powodu z „pomarańczową skórką” zmagają się także kobiety szczupłe i uprawiające sport. Istnieją przypadki powstawania cellulitu także u młodych dziewczynek, które wchodzą dopiero w etap dojrzewania.

SESDERMA Celulex Anti-Cellulite Gel Celulex żel antycellulitowy

SESDERMA Celulex Anti-Cellulite Gel Celulex żel antycellulitowy

Rodzaje cellulitu

Istotne jest podkreślenie, że cellulit nie zawsze wiąże się z zaburzeniami w spalaniu tkanki tłuszczowej. Wskazuje się również na występowanie cellulitu wodnego oraz cellulitu cyrkulacyjnego. Poszczególne rodzaje cellulitu nie różnią się jednak od siebie pod względem budowy. We wszystkich jego rodzajach mamy do czynienia z przerostem komórek. Cellulit wodny jest spowodowany gromadzeniem nadmiaru limfy oraz wody. W rezultacie dochodzi do przerostu komórek tłuszczowych i powstawania nierówności. Bezpośrednią przyczyną cellulitu wodnego jest m.in. siedzący tryb życia oraz problemy z krążeniem. Cellulit cyrkulacyjny zdaje się łączyć ze sobą zarówno cellulit tłuszczowy, jak i wodny, przez co bardzo trudno jest z nim walczyć. W zależności od rodzaju posiadanego cellulitu należy obrać odpowiednią strategię w jego zwalczaniu. Czy istnieje zatem skuteczna metoda pozbycia się problemu raz na zawsze?

Jak zwalczyć cellulit?

Walkę z grudkami tłuszczu pod skórą należy rozpocząć od wewnątrz. Zanim sięgniesz po profesjonalne kosmetyki antycellulitowe i wyszczuplające, należy wcześniej oczyścić organizm. Dzięki temu efekt będzie długotrwały i co najważniejsze, nie będzie powracał jak boomerang. Oczywiście obejmuje to poprawę jakości naszego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Ważne jest wprowadzenie zrównoważonej diety, bogatej w warzywa i owoce. Należy unikać spożywania produktów zawierających duże ilości soli, która zatrzymuje wodę w organizmie. Szkodliwy wpływ wywierają również produkty o niskim indeksie glikemicznym np. białe pieczywo czy cukry przetworzone w postaci słodyczy. Nie pomoże nam również spożywanie alkoholu czy palenie papierosów. Pamiętaj o piciu minimum 2 litrów wody dziennie oraz spożywaniu naturalnych produktów, zwłaszcza tych bogatych w witaminę C. Posiada ona zbawienny wpływ na nasz organizm, gdyż stymuluje m.in. odnowę włókien kolagenowych. Skóra staje się wtedy bardziej jędrna i elastyczna.

Dietę antycellulitową wspomogą idealnie dobrane suplementy, które mają sprawdzony skład oraz działanie. Jednym z takich produktów jest Super Diet Cellimine Slimming.

Produkt w postaci tabletek wykazuje działanie detoksykacyjne dla organizmuusuwając zgromadzone toksyny. Ponadto zmniejsza cellulit i wygładza skórę. Wspomaga walkę z cellulitem od wewnątrz. Pobudza układ krwionośny i zwiększa przepływ krwi w tkankach. W swoim składzie posiada 6 ekstraktów pochodzenia roślinnego, które pobudzają naturalne procesy spalania tkanki tłuszczowej. Niezwykle skuteczny w walce z cellulitem wodnym oraz cellulitem tłuszczowym.

COLWAY Slimming serum Serum wyszczuplające o działaniu antycellulitowym z kolagenem

COLWAY Slimming serum Serum wyszczuplające o działaniu antycellulitowym z kolagenem

Kosmetyki antycellulitowe i wyszczuplające

Kiedy rozpoczniesz wewnętrzne oczyszczanie organizmu, ważne jest, by wspomóc ten proces także z zewnątrz. W tym celu należy sięgnąć po najlepsze kosmetyki antycellulitowe oraz wyszczuplające, jakie są dostępne na rynku. Powinny one wykazywać działanie rozgrzewające i pobudzające krążenie. Nie kupuj produktów nieprofesjonalnych. W walce z cellulitem należy wspomagać się kremami oraz żelami, które wywierają wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej. Zdecydowanymi liderami pośród preparatów pomagających w walce z cellulitem, które osobiście stosujemy i polecamy:

Żel antycellulitowy Celulex firmy Sesderma to produkt, który wywiera fenomenalny wpływ na wizualną redukcję cellulitu. Jest to kosmetyk o właściwościach wyszczuplających, drenujących i stymulujących procesy lipolizy. Pod jego wpływem dochodzi do rozpadu tłuszczu w komórkach. Ekstrakty z bluszczu i zielonej herbaty usprawniają krążenie, przyspieszają usuwanie zbędnych produktów przemiany materii i toksyn. Skuteczny zarówno w przypadku cellulitu wodnego, jak i tłuszczowego.

SESDERMA Celulex Anti-Cellulite Gel Celulex żel antycellulitowy

SESDERMA Celulex Anti-Cellulite Gel Celulex żel antycellulitowy

 

Kolejny z kosmetyków antycellulitowych i wyszczuplających. Zawiera w swoim składzie guaranę i wyciąg z alg Laminaria, które przyspieszają procesy metaboliczne. W rezultacie komórki tłuszczowe nie gromadzą się pod skórą i nie zamieniają w cellulit. Skrzyp polny dzięki dużej zawartości krzemu wzmacnia włókna kolagenoweujędrniając przez to skórę. Jod zawarty w algach przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Skuteczny głównie w walce z cellulitem tłuszczowym.

YASUMI Thermo Active Gel Rozgrzewający żel wyszczuplający

YASUMI Thermo Active Gel Rozgrzewający żel wyszczuplający

 

Silne serum o właściwościach wyszczuplających. Poprawia nawilżenie i jędrność skóry. Pobudza metabolizm komórkowy, co sprzyja uwalnianiu kwasów tłuszczowych i ich eliminacji. Zapobiega gromadzeniu się i syntezie tłuszczuLikwiduje objawy skórki pomarańczowej, wygładza skórę i poprawia jej napięcie. Stymuluje syntezę włókien kolagenowych, wpływając poprawę jędrności skóry. Skuteczny w walce z cellulitem wodnym i tłuszczowym.

COLWAY Slimming serum Serum wyszczuplające o działaniu antycellulitowym z kolagenem

COLWAY Slimming serum Serum wyszczuplające o działaniu antycellulitowym z kolagenem

 

Czy istnieje zatem szansa na skuteczną walkę z cellulitem? Na to pytanie odpowiadamy stanowcze TAK! Należy jednak pamiętać, że nie osiągniemy upragnionych rezultatów bez odpowiedniej diety. Tylko w połączeniu ze zdrowym odżywianiem oraz skutecznymi kosmetykami antycellulitowymi jesteśmy w stanie wygrać z problemem.

Znając przyczyny powstawania cellulitu, wiesz, jaką strategię powinnaś obrać. Ważne jest, by kosmetyki dobierać rozważnie. Dzięki temu ich działanie będzie najbardziej skuteczne!

 

Zapoznaj się z bogatą gamą produktów zwalczających cellulit.
SkinAdvisor – Cellulit / wyszczuplanie

Sprawdź również naszego Instagrama!

Autor: Martyna Buczkowska