Dermamelan i Cosmelan – zaawansowana terapia depigmentacyjna

Dermamelan i Cosmelan – zaawansowana terapia depigmentacyjna

1500 1500 Olga Furmańska

Współczesne kobiety borykają się z problemem przebarwień. Dokuczliwe plamy będące konsekwencją zaburzeń melaniny, zaniżają postrzeganie własnej atrakcyjności. Ich zwalczanie często przypomina walkę z wiatrakami. Czy istnieje skuteczny sposób na pozbycie się przebarwień? Czy domowa kuracja może być równie skuteczna, jak zabiegi w gabinecie?

Mesoestetic - dermamelan i cosmelan

Medycyna estetyczna – kuracja depigmentacyjna

Dermamelan i Cosmelan – czym się różnią?

Dermamelan i Cosmelan to preparaty stworzone do walki z przebarwieniami. Jednak nie są to zwykłe kosmetyki, jakie znaleźć można w drogerii. Ich działanie zbliżone jest do zabiegów depigmentacyjnych wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Istnieją niewielkie różnice w składzie obu kuracji. W związku z tym odpowiadają one innym typom cery. Poznanie różnic obu preparatów zapobiegnie niepożądanym skutkom.

Kuracja z zastosowaniem Dermamelan krem jest silniejsza. Wyższa koncentracja składników aktywnych wykazuje agresywniejsze działanie wobec skóry. Propozycja dla skór mieszanych i tłustych. Borykających się z opornymi przebarwieniami. Skład Cosmelan wykazuje łagodniejsze działanie wobec skóry. Polecany cerom dojrzałym i suchym.

Kiedy stosować Dermamelan i Cosmelan?

Preparaty doskonale sprawdzą się jako samodzielne kremy do stosowania w domu. Szczególnie zaleca się stosowanie osobom borykającym się z przebarwieniami po trądziku. Hormonalnymi typu melasma czy wywołanymi promieniowaniem UV. Rozjaśniają przebarwienia skórne bez względu na jej fototyp. Sprawdzą się przy jasnych, jak i ciemnych karnacjach. Zabiegi Dermamelan i Cosmelan wykazuję działanie rozjaśniające piegi i drobne plamy. Rekomendowane do walki z zaskórnikami czy rozszerzonymi porami. Ich działanie nie zostało ograniczone jedynie do walki z depigmentacją skóry. Dodatkowo doskonale napinają i ujędrniają skórę.

Jakie jest działanie Dermamelan i Cosmelan?

Mechanizm działania zabiegów oparty został na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę. Blokowanie tego enzymu, odwracanie przemian metabolicznych wykazują działanie depigmentujące.

Kuracja wykazuje dwukierunkowe działanie. Z jednej strony skorygowane zostają nieestetyczne przebarwienia. Z drugiej kontrolowana zostaje nadprodukcja melaniny. W efekcie zostają zwalczone przebarwienia, jak również ich nawroty.

Kiedy nie należy stosować zabiegów depigmentujących?

Nie zaleca się stosowania zabiegów Cosmelan i Dermamelan w przypadku:

  • aktywnej opryszczki,
  • infekcji skórnych o etiologii bakteryjnej lub wirusowej,
  • doustnego leczenia witaminą A,
  • kobiet w ciąży i karmiących,
  • nadwrażliwości na którykolwiek ze składników zawarty w preparatach,
  • osób borykających się z chorobami autoimmunologicznymi.

Przed rozpoczęciem kuracji Cosmelan lub Dermamelan nie należy wykonywać mocnych peelingów, depilacji, jak również woskowania. Zaleca się zrezygnowanie z kremów złuszczających i posiadających w składzie retinol.

Pozbądź się przebarwień

Skuteczna terapia depigmentacyjna

Jak prawidłowo wykonać zabieg Cosmelan lub Dermamelan?

Długość przeprowadzonej kuracji zależy od fototypu cery. Z reguły trwa od 3 do 7 miesięcy. Zaleca się aplikować krem na suchą i czystą skórę twarzy. Należy wykonać delikatny masaż. Wedle indywidualnej wrażliwości i stanu skóry, krem może być stosowany od 1 do 3 razy dziennie. Bezwzględnie należy pamiętać o nawilżaniu skóry i stosowaniu kremów zawierających filtry UV (również zimą!)

Nie ma przeciwwskazań do stosowania kuracji latem. Wykazuje ona działanie profilaktyczne u osób mających tendencję do przebarwień słonecznych. Wówczas krem należy stosować wyłącznie w nocy i unikać nadmiernej ekspozycji na słońce.

Co należy zrobić, gdy zabieg wywoła podrażnienia?

Zaczerwienienie i podrażnienie skóry podczas kuracji jest zupełnie normalne. Niekiedy może pojawić się również odczuwalne gorąco skóry, obrzęk. Sytuacje te nie stanowią podstawy do przerwania kuracji. Wówczas należy zwiększyć częstotliwość stosowania preparatów łagodzących i nawilżających. Gdy podrażnienia staną się uciążliwe, należy zmniejszyć częstotliwość stosowania kremu (np. stosować tylko na noc). Należy pamiętać, że przerwanie kuracji na dłużej niż 3 dni może spowodować powrót do stanu wyjściowego.

Podczas kuracji należy również zwrócić szczególną uwagę na preparaty służące do oczyszczania twarzy. Zaleca się całkowitą rezygnację z peelingów, kwasów i retinolu. Do codziennego oczyszczania skóry doskonale sprawdzą się łagodne środki myjące. Ich skład nie powinien uszkadzać bariery hydrolipidowej.

Jak utrzymać skórę w dobrej kondycji po zakończeniu kuracji?

Przebarwienia stanowią uciążliwy, często nawracający problem. Po zakończeniu kuracji warto włączyć do pielęgnacji kremy zawierające kwasy. Wówczas ich działanie doskonale utrwali stosowaną kurację.

Kuracja Dermamelan lub Cosmelan to najskuteczniejsza terapia przeciw przebarwieniom wśród dostępnych na rynku. Jej efekty są porównywalne do zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Dzięki nim problem przebarwień odchodzi w zapomnienie!

Sprawdź pozostałe propozycje od Mesoestetic.