Jak oczyszczać skórę – Back to school!

Naucz się oczyszczać swoją skórę

Jak oczyszczać skórę – Back to school!

0 0 Paulina Żółtańska

Oczyszczanie w planie – Back to school!

Oczyszczanie podstawą dobrej pielęgnacji
Piękna cera zaczyna się od oczyszczania

Zacznijmy od początku…

Jeśli choć trochę interesujesz się pielęgnacją skóry, to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że oczyszczanie to najważniejszy etap, zarówno porannej, jak i wieczornej rutyny. Nieodpowiednio oczyszczona, a co gorsze, zupełnie nieoczyszczona skóra nie jest w stanie samoistnie się regenerować. Martwy naskórek, cząsteczki kurzu, sebum i resztki makijażu zapychają pory, prowadząc do utworzenia w nich zbitych, utwardzonych czopów tzw. zaskórników. Z reguły zaskórniki pozostają w porach i szpecą nasze twarzy wystającymi, czarnymi główkami. Zdarza się jednak tak, że wokół zaskórnika powstaje stan zapalny, a w wyniku tego powstają pryszcze. Zmiany o nasilonym charakterze przyjmują postać trądziku zaskórnikowego.

Nieoczyszczona lub niepoprawnie oczyszczona twarz nie jest zupełnie przygotowana do dalszych etapów pielęgnacji. W tej sytuacji nakładanie kolejnych produktów nie ma żadnego sensu. W związku z tym produkty pielęgnacyjne nie będą miały nawet szansy przeniknąć przez tłustą warstwę zanieczyszczeń. Tak więc zapamiętaj: staranne oczyszczanie skóry to podstawa skutecznej pielęgnacji! Dlatego w tym artykule powiemy wam jak oczyszczać skórę skutecznie.

Jeśli już uświadomiłaś sobie istotę problemu, warto zastanowić się, w jaki sposób prawidłowo wykonywać demakijaż. Powierzchowne oczyszczanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Zbyt agresywne — może uszkodzić barierę hydrolipidową i doprowadzić do jeszcze większych problemów. Zaczerwienienie, uwrażliwienie, przesuszenie i przyspieszone starzenie to tylko kilka następstw zbyt agresywnego oczyszczania.

Niebezpieczną, aczkolwiek częstą praktyką wśród kobiet jest oczyszczanie skóry wodą z mydłem. Zasadowe pH mydła zaburza równowagę kwasowo-zasadową skóry. W rezultacie uszkadza barierę hydrolipidową. Takie przyzwyczajenia mogą być przyczyną Twoich problemów — zaczerwienień, uczucia spięcia i permanentnego przesuszenia.

Jakie produkty wybrać i jak oczyszczać skórę twarzy?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów oczyszczania skóry jest demakijaż koreański. Co to takiego?

Oczyszczanie dwuetapowe. Jego skuteczność jest oceniana bardzo pozytywnie. Pierwszy etap to oczyszczanie za pomocą oleju. Olej doskonale radzi sobie z tłuszczową warstwą zanieczyszczeń, taką jak sebum i resztki podkładu. Ma on jeszcze jedną zaletę. Przy okazji demakijażu doskonale nawilża i regeneruje barierę hydrolipidową skóry. Dzięki temu oczyszczanie twarzy nie będzie wiązać się z uczuciem spięcia, suchością i podrażnieniem. Naszym hitem wśród olejów do demakijażu jest Paulas Choice Perfect Cleansing Oil. 5 idealnie dobranych olei roślinnych – olej słonecznikowy, kokosowy, jojoba, winogronowy oraz meadowfoam. Tak skomponowany mix to must have każdego rodzaju skóry! Produkt koi cerę, nawilża ją, regeneruje barierę hydrolipidową, dzięki czemu skóra staje się mniej wrażliwa na działanie warunków atmosferycznych i bardziej odporna na utratę wody.

Po oleju czas na oczyszczanie skóry za pomocą kosmetyku na bazie wody. Może być to żel lub pianka, który ułatwi spłukanie pozostałości i podaruje Twojej skórze komfort oraz odpowiednią równowagę. Kosmetyk na bazie wody powinien być dopasowany do potrzeb skóry. Jeśli jesteś właścicielką suchej i wrażliwej cery, sprawdzi się u Ciebie produkt z substancjami nawilżającymi w składzie. Doskonałym wyborem będzie płyn oczyszczający dla skóry suchej i normalnej od Paula’s Choice. W składzie nawilżający kwas hialuronowy , łagodzący rumianek i aloes. Skóra stanie się ukojona i nawilżona, a uczucie spięcia i dyskomfortu od teraz będzie Ci obce!

Jeśli jesteś posiadaczką cery tłustej i mieszanej, zainwestuj w produkt, który posiada w swoim składzie substancję antybakteryjną i ściągającą. Może być to tricosalan tak jak w przypadku żelu oczyszczającego dla skóry tłustej i trądzikowej od Paula’s Choice. Dodatkowo zawarta w składzie forma gliceryny delikatnie nawilża skórę, bez obciążania, a panthenol łagodzi wszelkie podrażnienia.

Co dalej?

Kiedy uwolnisz skórę od bieżących zanieczyszczeń, możesz nareszcie poczuć się świeżo i rześko, ale czy to koniec? Co jeszcze zrobić, aby zmaksymalizować działanie produktów pielęgnacyjnych, a także zmniejszyć ryzyko zaskórników i trądziku?

Oczyszczanie przez złuszczanie

Zewnętrzne warstwy naszej skóry są codzienne narażane na niesprzyjające warunki środowiska. Słońce, wiatr i toksyny wpływają na pogorszenie jej kondycji. Mało tego! Każdego dnia komórki naszej skóry ulegają obumieraniu i zalegają w zakamarkach naszej skóry. Aby całkowicie oczyścić naszą cerę, pozbyć się zewnętrznej, niedoskonałej warstwy naskórka i oczyścić wszelkie uchyłki, należy wprowadzić do swojej rutyny regularny zabieg złuszczania. Eksfoliacja sprawi, że skóra będzie ciągle stymulowana do naturalnej regeneracji. Zabieg złuszczania pomoże w przenikaniu składników aktywnych z preparatów pielęgnacyjnych. Regularna eksfoliacja pozwala także zredukować liczbę zaskórników, a nawet wyeliminować trądzik!

Doskonałym sposobem na skuteczną, efektywną eksfoliację są kwasy. Marka Paula’s Choice posiada w swojej ofercie kultową serię płynów złuszczających z kwasem salicylowym i glikolowym.

Choć właściwości kwasu salicylowego i glikolowego się wzajemnie przenikają i mogą być stosowane w wielu identycznych sytuacjach, to występują między nimi subtelne różnice.

Złuszczanie przy pomocy kwasu salicylowego sprawdzi się doskonale u osób borykających się z zaskórnikami i trądzikiem. Kwas salicylowy ma działanie ściągające, dlatego będzie doskonałym produktem dla posiadaczek tłustej, łojotokowej i trądzikowej cery. Kwas glikolowy sprawdzi się lepiej u osób borykających się z problemem zmarszczek. U kobiet, które chcą zwiększyć wydajność stosowanej pielęgnacji i stymulować skórę do samoistnej regeneracji.

Ważne!

Oczyszczanie to kluczowy filar skutecznej pielęgnacji. Pamiętaj, aby go nie zaniedbywać, aby wykonywać go skrupulatnie i rzetelnie, bo kwestia demakijażu nie uznaje kompromisów!