Astaksantyna

Astaksantyna

150 150 skladniki

ASTAKSANTYNA – najsilniejszy, naturalny antyoksydant. Należy do grupy karotenoidów, jest barwnikiem, który nadaje roślinom czerwony kolor. Jest 1000 razy bardziej skuteczna od witaminy C.

Słynie przede wszystkim z właściwości przeciwrodnikowych, dzięki temu opóźnia proces starzenia się skóry. Szeroko wykorzystywana jest w kremach, balsamach i mleczkach przeznaczonych do pielęgnacji cery dojrzałej, ponieważ poprawia jej koloryt, jędrność, elastyczność, redukuje zmarszczki oraz zapewnia gładkość i intensywnie nawilżenie. Dodawana jest także do preparatów przeznaczonych dla osób ze skórą mieszaną i tłustą (zarówno do makijażu, jak i pielęgnacji) ze względu na zdolność krycia niedoskonałości. Jest cennym składnikiem kremów pod oczy, gdyż redukuje cienie, worki i opuchliznę.

Astakstantyna chroni przed negatywnym wpływem promieni słonecznych, redukuje rumień, pobudza syntezę włókien kolagenowych i elastynowych oraz działa przeciwzapalnie. Dodawana jest także do suplementów diety poprawiających kondycję skóry.

Napisz komentarz