Darmowa dostawa już od 199,99 zł wartości zamówienia

Demakijaż

Top produkty
-14%
Cena promocyjna 87,47 zł Regular Price 102,90 zł
100 ml
  • Dostępny w magazynie
2 Produkty
-14%
Cena promocyjna 87,47 zł Regular Price 102,90 zł
100 ml
  • Dostępny w magazynie
2 Produkty

Demakijaż

Do oczyszczania i demakijażu twarzy mogą posłużyć się pianki do mycia twarzy, które spłukujemy wodą. Dodatkowo można użyć nawilżającego mleczka do demakijażu, polecanego głównie dla skóry suchej. Skórę tłustą najlepiej myć żelem przeznaczonym dla tego typu skóry, który usunie nadmiar łoju i ściągnie rozszerzone pory. Kosmetyki do oczyszczania skóry mieszanej powinny bazować na właściwościach nawilżających i matujących. Tonik i żel matujący pozwolą oczyścić skórę strefy T, natomiast wrażliwą skórę wokół oczu oraz skroni oczyszczać delikatnym mleczkiem do demakijażu lub płynem micelarnym. Skórę trądzikową pielęgnujemy podobnie jak skórę mieszaną, jedynie dodatkowo niektóre kosmetyki do demakijażu powinny posiadać właściwości antybakteryjne. Natomiast w oczyszczaniu skóry wrażliwej powinno stosować się kosmetyki do demakijażu z właściwościami nawilżającymi i lekko natłuszczającymi.

Oczyszczanie skóry / demakijaż

Demakijaż twarzy i oczu to bardzo ważny zabieg dla naszej skóry. Oczyszczanie i demakijaż to najważniejsze kroki w pielęgnacji twarzy, czy nawet bardzo delikatnej skóry szyi i dekoltu. Jeżeli demakijaż będzie wykonywany regularnie i starannie, nasza skóra odwdzięczy się pięknym wyglądem. Wieczorny demakijaż umożliwia skórze łatwe oddychanie i regenerację podczas snu. Codzienny makijaż utrzymuje się na skórze kilka godzin i ma szkodliwe działanie na skórę twarzy. Nieprawidłowo lub nie do końca oczyszczona skóra może być następstwem wielu problemów ze skórą: trądziku, nadmiernego wydzielania sebum, wysuszenia itp.

Demakijaż i oczyszczanie twarzy

Demakijaż twarzy jest podstawą jej oczyszczania, a to z kolei jest głównym czynnikiem prawidłowej pielęgnacji skóry. Odpowiednio oczyszczona skóra jest wstępem nie tylko do makijażu, ale też wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych twarzy. Mimo wielu różnych opinii, demakijaż jest obowiązkiem każdego dnia - oprócz usunięcia nadmiaru sebum, brudu, kurzu z całego dnia dokładne oczyszczenie skóry z makijażu pozwoli jej "odpocząć" w nocy. Wiele kobiet myśli, że codziennie wykonywanie demakijażu polega tylko na usunięciu z powierzchni skóry pozostałości makijażu. A tymczasem to zabieg, który ma dużo większe znaczenie dla skóry, ponieważ poprawnie wykonany demakijaż twarzy i oczu jest w stanie również uchronić skórę przed zbyt szybkim procesem starzenia się skóry. Istotne jest w tym przypadku to, których kosmetyków oraz jakich metod używamy aby oczyścić skórę.